Sweetheart Game Scores


3ARENAS

Stu Barnes Stu Barnes Arena - 9 Agrena Rd, Spruce Grove

GF Grant Fuhr Arena - 9 Agrena Rd, Spruce Grove

TLC-S Tri Leisure South Arena - 221 Jennifer Heil Way, Spruce Grove

TLC-N Tri Leisure North Arena - 221 Jennifer Heil Way, Spruce Grove

GH Glenn Hall Arena - 5300 - 52 St, Stony Plain

Calahoo Calahoo Arena - NW-32-54 Range Rd 275, Calahoo 

 

Active Start
        Ft McMurray All Stars   Spruce Grove Ice Stars  
        Sherwood Park Lightning Bolts   Edmonton Grapes  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 13:00 14:00 TLC-N Spruce Grove Ice Stars  3 Edmonton Grapes  3
16-Feb-19 13:30 14:30 TLC-S Ft McMurray All Stars  3 Sherwood Park Lightning Bolts  3
17-Feb-19 9:15 10:15 Stu Barnes Sherwood Park Lightning Bolts  3 Edmonton Grapes  3
17-Feb-19 10:15 11:15 Stu Barnes Spruce Grove Ice Stars  3 Ft McMurray All Stars  3
17-Feb-19 15:00 16:00 TLC-S Sherwood Park Lightning Bolts  3 Spruce Grove Ice Stars  3
17-Feb-19 16:15 17:15 TLC-S Ft McMurray All Stars  3 Edmonton Grapes  3
               
U10-S1 
        Spruce Grove Arctic Unicorns   Spruce Grove Ice Blazers  
        Hinton Dynamite   Leduc  Jaguars  
        Sherwood Park Super Rings   Sherwood Park Ice Breakers  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 9:30 10:30 Stu Barnes Spruce Grove Ice Blazers  6 Hinton Dynamite  7
15-Feb-19 12:00 13:00 TLC-S Leduc  Jaguars  8 Sherwood Park Super Rings  8
15-Feb-19 11:45 12:45 TLC-N Sherwood Park Ice Breakers  6 Spruce Grove Arctic Unicorns  3
15-Feb-19 16:00 17:00 Stu Barnes Spruce Grove Arctic Unicorns  2 Leduc  Jaguars  3
15-Feb-19 16:30 17:30 GH Sherwood Park Super Rings  7 Hinton Dynamite  7
16-Feb-19 12:15 13:15 TLC-S Spruce Grove Arctic Unicorns  5 Hinton Dynamite  5
16-Feb-19 12:00 13:00 TLC-N Sherwood Park Ice Breakers  6 Spruce Grove Ice Blazers  3
17-Feb-19 14:15 15:30 TLC-N Sherwood Park Super Rings  5 Spruce Grove Ice Blazers  10
17-Feb-19 13:30 14:45 TLC-S Leduc  Jaguars  2 Sherwood Park Ice Breakers  7
               
               
U10-S2 Pool A   Pool B  
        Spruce Grove Lightning   Spruce Grove Vicious Narwhals  
        Pembina Tigers   Sherwood Park Dynamite  
        Edmonton Timberwolves   Edmonton Hurricanes  
        Red Deer Ring Rippers   Bowview Bullets  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 8:00 9:00 TLC-N Spruce Grove Lightning  1 Pembina Tigers  4
15-Feb-19 9:15 10:15 TLC-N Edmonton Timberwolves  7 Red Deer Ring Rippers  2
15-Feb-19 8:15 9:15 TLC-S Spruce Grove Vicious Narwhals  2 Sherwood Park Dynamite  7
15-Feb-19 9:30 10:30 TLC-S Edmonton Hurricanes  4 Bowview Bullets  5
15-Feb-19 13:30 14:30 Stu Barnes Red Deer Ring Rippers  4 Spruce Grove Lightning  3
15-Feb-19 15:00 16:00 GF Pembina Tigers  5 Edmonton Timberwolves  4
15-Feb-19 16:15 17:15 GF Bowview Bullets  5 Spruce Grove Vicious Narwhals  3
15-Feb-19 14:45 15:45 Stu Barnes Sherwood Park Dynamite  5 Edmonton Hurricanes  1
16-Feb-19 7:00 8:00 TLC-N Spruce Grove Lightning  0 Edmonton Timberwolves  5
16-Feb-19 8:15 9:15 TLC-N Pembina Tigers  7 Red Deer Ring Rippers  5
16-Feb-19 8:30 9:30 TLC-S Spruce Grove Vicious Narwhals  2 Edmonton Hurricanes  6
16-Feb-19 9:30 10:30 Stu Barnes Sherwood Park Dynamite  6 Bowview Bullets  1
16-Feb-19 13:45 14:45 GH 1st in Pool A  Tigers  7 2nd in Pool B  Bullets  6
16-Feb-19 15:00 16:00 GH 1st in Pool B  Dynamite  6 2nd in Pool A  Timberwolves  1
17-Feb-19 9:45 11:00 TLC-N Final     Tigers   3  vs  Dynamite  4
               
U10-S3 Pool A   Pool B  
        Spruce Grove Panthers   Spruce Grove Challengers  
        Red Deer Rush   Beaumont Rush  
        Leduc Jaguars   Sherwood Park Ice Warriors  
        Fort Saskatchewan Ice Crystals   Edmonton Panthers  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 8:15 9:15 Stu Barnes Fort Saskatchewan Ice Crystals  2 Spruce Grove Panthers  3
15-Feb-19 8:00 9:00 GF Beaumont Rush  0 Sherwood Park Ice Warriors  1
15-Feb-19 8:15 9:15 GH Edmonton Panthers  5 Spruce Grove Challengers  7
15-Feb-19 9:15 10:15 GF Red Deer Rush  4 Leduc Jaguars  6
15-Feb-19 13:15 14:15 TLC-S Spruce Grove Panthers  6 Red Deer Rush  1
15-Feb-19 14:30 15:30 TLC-S Leduc Jaguars  1 Fort Saskatchewan Ice Crystals  1
15-Feb-19 14:15 15:15 TLC-N Spruce Grove Challengers  2 Beaumont Rush  5
15-Feb-19 15:30 16:30 TLC-N Sherwood Park Ice Warriors  6 Edmonton Panthers  3
16-Feb-19 8:15 9:15 GH Spruce Grove Panthers  3 Leduc Jaguars  2
16-Feb-19 9:45 10:45 TLC-S Red Deer Rush  1 Fort Saskatchewan Ice Crystals  3
16-Feb-19 9:30 10:30 GH Spruce Grove Challengers  3 Sherwood Park Ice Warriors  4
16-Feb-19 9:30 10:30 TLC-N Beaumont Rush  5 Edmonton Panthers  4
16-Feb-19 14:45 15:45 TLC-S 1st in Pool A  Panthers   1 2nd in Pool B  Beaumont Rush  3
16-Feb-19 16:00 17:00 TLC-S 1st in Pool B  Ice Warriors  5 2nd in Pool A  Jaguars  1
17-Feb-19 12:45 14:00 TLC-N Final     Beaumont Rush  4   vs   Sherwood Park Ice Warriors  0
               
U12A
        Spruce Grove KRYPTONITE   Regina Fusion  
        Airdrie Sting   Saskatoon Jets  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
16-Feb-19 16:30 17:30 Calahoo Spruce Grove KRYPTONITE  5 Regina Fusion  2
16-Feb-19 14:30 15:30 TLC-N Airdrie Sting  6 Saskatoon Jets  1
17-Feb-19 7:00 8:00 TLC-N Saskatoon Jets  2 Spruce Grove KRYPTONITE  7
17-Feb-19 7:15 8:15 TLC-S Regina Fusion  4 Airdrie Sting  3
17-Feb-19 14:45 15:45 GH Spruce Grove KRYPTONITE  4 Airdrie Sting  2
17-Feb-19 15:45 16:45 TLC-N Regina Fusion  6 Saskatoon Jets  1
18-Feb-19 9:00 10:15 TLC-N Final    Spruce Grove Kryptonite  4  vs Regina Fusion  3
               
U12C Pool A   Pool B  
        Spruce Grove Venom   Spruce Grove Lord of the Rings  
        Indus Lightening Dragons   Beaumont Rush  
        Airdrie Aliens   Airdrie Blue Bullets  
        Hinton Tsunamis   Bowview Ice Rockets  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 10:45 11:45 TLC-S Spruce Grove Venom  4 Indus Lightening Dragons  5
15-Feb-19 10:45 11:45 Stu Barnes Airdrie Aliens  2 Hinton Tsunamis  7
15-Feb-19 9:30 10:30 GH Spruce Grove Lord of the Rings  9 Beaumont Rush  6
15-Feb-19 10:30 11:30 TLC-N Airdrie Blue Bullets  4 Bowview Ice Rockets  3
15-Feb-19 15:15 16:15 GH Hinton Tsunamis  7 Spruce Grove Venom  5
15-Feb-19 17:45 18:45 GH Indus Lightening Dragons  7 Airdrie Aliens  4
15-Feb-19 15:45 16:45 TLC-S Bowview Ice Rockets  8 Spruce Grove Lord of the Rings  9
15-Feb-19 16:45 17:45 TLC-N Beaumont Rush  3 Airdrie Blue Bullets  2
16-Feb-19 7:00 8:00 GH Spruce Grove Lord of the Rings  6 Airdrie Blue Bullets  5
16-Feb-19 7:15 8:15 TLC-S Indus Lightening Dragons  7 Hinton Tsunamis  4
16-Feb-19 7:00 8:00 Stu Barnes Beaumont Rush  6 Bowview Ice Rockets  2
16-Feb-19 8:15 9:15 Stu Barnes Spruce Grove Venom  4 Airdrie Aliens  1
16-Feb-19 17:15 18:30 TLC-S 1st in Pool A Lightning Dragons 4 2nd in Pool B Beaumont Rush 3
16-Feb-19 15:45 16:45 TLC-N 1st in Pool B Lord of the Rings 5 2nd in Pool A Tsunamis 8
17-Feb-19 11:15 12:30 TLC-N Final     Hinton Tsunamis 4 vs Indus Lightning Dragons 6
               
U14AA
        Spruce Grove Storm   Thompson Okanogan Fusion  
        Calgary Blue   Sherwood Park Power  
        Zone 2 Blaze   Calgary Red  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 10:30 11:45 GF Spruce Grove Storm  5 Calgary Blue  6
15-Feb-19 12:00 13:15 Stu Barnes Zone 2 Blaze  7 Calgary Red  2
15-Feb-19 13:30 14:45 GF Thompson Okanagan Fusion  3 Sherwood Park Power  3
15-Feb-19 18:00 19:15 TLC-N Calgary Blue  5 Zone 2 Blaze  6
15-Feb-19 19:30 20:45 TLC-N Sherwood Park Power  3 Calgary Red  8
15-Feb-19 18:30 19:45 TLC-S Spruce Grove Storm  6 Thompson Okanagan Fusion  3
16-Feb-19 10:45 12:00 GH Zone 2 Blaze  4 Spruce Grove Storm  3
16-Feb-19 11:00 12:00 TLC-S Thompson Okanagan Fusion  2 Calgary Red  6
16-Feb-19 10:45 11:45 TLC-N Calgary Blue  3 Sherwood Park Power  3
16-Feb-19 18:30 19:45 TLC-N 1st Blaze  5 3rd  Blue  3
16-Feb-19 17:00 18:15 TLC-N 2nd  Red  7 4th  Storm  6
17-Feb-19 10:00 11:30 TLC-S Final    Calgary Red  6   vs  Zone 2 Blaze  8
               
               
U16AA
        Spruce Grove Rage   Sherwood Park Power  
        Calgary Impulse   Edmonton Elite  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 17:00 18:15 TLC-S Spruce Grove Rage  3 Sherwood Park Power  2
16-Feb-19 18:45 20:00 TLC-S Calgary Impulse  4 Edmonton Elite  2
17-Feb-19 8:45 10:00 GH Edmonton Elite  3 Spruce Grove Rage  2
17-Feb-19 10:15 11:30 GH Sherwood Park Power  2 Calgary Impulse  7
17-Feb-19 17:00 18:15 TLC-N Edmonton Elite  4 Sherwood Park Power  6
17-Feb-19 17:30 18:45 TLC-S Calgary Impulse  7 Spruce Grove Rage  6
18-Feb-19 9:15 10:45 TLC-S Final      Calgary Impulse  3   vs   Spruce Grove Rage  2
               
U16A
        Spruce Grove Riot   Northwest RMBL  
        Regina Renegades   St Albert Saints  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
16-Feb-19 17:45 19:00 Calahoo Spruce Grove Riot  9 Northwest RMBL  4
16-Feb-19 19:15 20:30 Calahoo Regina Renegades  4 St Albert Saints  6
17-Feb-19 8:15 9:30 TLC-N Northwest RMBL  6 Regina Renegades  3
17-Feb-19 8:30 9:45 TLC-S St Albert Saints  4 Spruce Grove Riot  0
17-Feb-19 16:00 17:15 GH Northwest RMBL  2 St Albert Saints  4
17-Feb-19 17:30 18:45 GH Spruce Grove Riot  4 Regina Renegades  1
18-Feb-19 10:30 12:00 TLC-N Final       St. Albert Saints  5  vs  Spruce Grove Riot  6
               
U19B
        Spruce Grove Slam   Leduc Jaguars  
        Bowview Riot   Hinton Fury  
        Strathmore Ice   Lethbridge Blaze  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 10:45 12:00 GH Spruce Grove Slam  5 Bowview Riot  9
15-Feb-19 12:15 13:30 GH Leduc Jaguars  6 Hinton Fury  2
15-Feb-19 13:45 15:00 GH Strathmore Ice  5 Lethbridge Blaze  7
15-Feb-19 20:00 21:15 TLC-S Spruce Grove Slam  3 Leduc Jaguars  7
15-Feb-19 21:00 22:15 TLC-N Bowview Riot  3 Strathmore Ice  8
15-Feb-19 21:30 22:45 TLC-S Hinton Fury  7 Lethbridge Blaze  5
16-Feb-19 10:45 12:00 Stu Barnes Strathmore Ice  6 Spruce Grove Slam  8
16-Feb-19 12:15 13:30 Stu Barnes Lethbridge Blaze  2 Leduc Jaguars  1
16-Feb-19 12:15 13:30 GH Bowview Riot  2 Hinton Fury  3
16-Feb-19 16:15 17:30 GH 1st  Jaguars  5 3rd  Fury  7
16-Feb-19 17:45 19:00 GH 2nd  Blaze  4 4th  Ice  6
17-Feb-19 11:45 13:15 TLC-S Final     Hinton Fury 4  vs   Strathmore Ice 3
               
19AA
        Spruce Grove Riot   Edmonton Elite  
        Sherwood Park Power   Calgary Rush  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
16-Feb-19 20:00 21:15 TLC-N Spruce Grove Riot  5 Edmonton Elite  0
16-Feb-19 20:15 21:30 TLC-S Sherwood Park Power  3 Calgary Rush  6
17-Feb-19 11:45 13:00 GH Calgary Rush  3 Spruce Grove Riot  5
17-Feb-19 13:15 14:30 GH Edmonton Elite  3 Sherwood Park Power  2
17-Feb-19 18:30 19:45 TLC-N Edmonton Elite  4 Calgary Rush  9
17-Feb-19 19:00 20:15 TLC-S Spruce Grove Riot  5 Sherwood Park Power  5
18-Feb-19 11:00 12:30 TLC-S Final       Spruce Grove Riot  1  vs  Calgary Rush  5
               
Open
        Spruce Grove Rush   Leduc Jaguars  
        Olds Maids   Edmonton Ice  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
16-Feb-19 21:30 22:45 TLC-N Spruce Grove Rush  7 Leduc Jaguars  9
16-Feb-19 21:45 23:00 TLC-S Olds Maids  6 Edmonton Ice  7
17-Feb-19 11:30 12:45 Stu Barnes Edmonton Ice  4 Spruce Grove Rush  4
17-Feb-19 13:00 14:15 Stu Barnes Leduc Jaguars  8 Olds Maids  3
17-Feb-19 20:00 21:15 TLC-N Spruce Grove Rush  7 Olds Maids  2
17-Feb-19 20:30 21:45 TLC-S Leduc Jaguars  5 Edmonton Ice  7
18-Feb-19 12:45 14:15 TLC-S Final    Edmonton Ice  9   vs   Leduc Jaguars  8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Upcoming Events


Sep. 27, 2019 7:30 PM to 10:30 PM

SGRA Galaxyland Night Event
West Edmonton Mall

read more »


Sep. 29, 2019 10:30 AM to 11:30 AM

Goalie Clinic
Stu Barnes
Sebastian Fuhr

read more »


Oct. 01, 2019

SGRA Photo Night
Elks Hall - Spruce Grove

read more »


WANT TO
GET IN THE GAME?

Tell your Team Manager to turn
RAMP Team on!

RAMP Ads

Do you want to reach thousands of users across hundreds of Minor Sports Association websites? Advertising with RAMP has never been easier! Get in touch with us now to discuss your needs.